2026. június 20., szombat
Gyors Nyári Frissesség: Olasz inspirációk Gyuri bácsitól a kánikulai napokra
2026. január 27., kedd
Miért egyél sós joghurtot zabbal 10 órakor vagy uzsonnára
Ez a 10 órai snack időzítés a szervezeted szempontjából telitalálat! Pont akkor érkezik az üzemanyag, amikor a reggeli energiája már kezdene lecsengeni, de még messze az ebéd.
Íme, mi történik most a szervezetedben:
Miért jó ez 10 óraiként?
A zab és a Biokult tánca: A zabpehely rostjai (prebiotikum) lassítják a joghurt felszívódását, így nem fogsz "kajakómát" kapni, hanem egyenletes energiát ad a ház körüli teendőkhöz vagy a masszázshoz.
Probiotikus védelem: A Biokult baktériumai a paprikakrém bio almaecetével karöltve savas környezetet teremtenek a gyomorban, ami védi az immunrendszeredet a nap folyamán.
Íz-hack: A sós-paprikás-zabos kombináció becsapja az agyadat; elégedettségérzetet ad anélkül, hogy édességre vágynál később.
1. A Biokult ereje (Probiotikum-bomba)
Mivel Biokulttal oltottad be, ez a joghurt most tele van élő flórával. A sós környezetben végbemenő fermentáció miatt a tejsavbaktériumok már elkezdték "előemészteni" a tejet, így a fehérjék és a kalcium sokkal könnyebben felszívódnak az izmaidba.
2. A zabpehely: Több, mint rost (Prebiotikum)
Az a púpos evőkanál zabpehely a legjobb dolog, amit tehettél:
Baktérium-eledel: A zab béta-glükán rostjai prebiotikumként szolgálnak. Gyakorlatilag "üzemanyagot" adtál a Biokult baktériumoknak a pocakodban, hogy még hatékonyabban dolgozzanak.
Lassú felszívódás: A zab és a joghurt zsír/fehérje tartalma együtt gondoskodik róla, hogy ne ugorjon meg a vércukorszinted, így órákig lesz energiád a kertben vagy a masszázsnál.
3. A Paprikakrém réteg
Ez a réteg adja meg az étel lelkét. A bio almaecet és az olívaolaj a krémben segít a zabpehely ásványi anyagainak (vas, magnézium) a felszívódásában.
Egészségedre !
2026. január 26., hétfő
Levi-boy életérzés izomépítő reggeli
2022. december 22., csütörtök
Guszta és finom párolt hal nem csak ünnepekre
Ugyan nem a legolcsóbb de lazacot készítettem, bár ezt a mutatványt akár más egész hallal akár szelettel, szálkással vagy nem szálkással is el lehet játszani, ki hogy szereti. Én nem nagyon szeretek szállkázni evés közben így most csak azért hogy kipróbáljuk vettünk egy szép darab 50 dkg os lazac filét amit itt bőrrel együtt árulnak de ezt nem kell levenni róla. Ez a recept jó lehet erősebb hal izű halakhoz is mert kellemesen elveszi a tolakodó pocsolya ízüket és jó aromát és szép látványt is nyújt. Én előtte soha nem ettem meg a lazacot de megtanultam jol fűszerezni picit pácolni akár grillezés előtt vagy mint most is egy alufólia segítségével jó ízeket párolni bele.
Mi két személyre vettünk egy 50 dkg os lazac filét (elfogyott)
két vékonyabb héjú citromot (Készíthetjük naranccsal is de akkor kapor helyet friss rozmaringgal)
hal fűszer keveréket
mozsárban törtem még rá kevés mustár magot és szecsuani borsot és simát is( ez elhagyható de jó ízt ad)
sót is használtam nem túl sokat
egy csokor kaprot(narancsos változatnál pár szál rozmaring)
kb 4 dkg vajat de használhatunk oliva olajat is vagy margarint
Egy nagy darab alufólia
Fűszerezzük be a hal két oldalát ha frissen törtünk fűszereket azzal is és enyhén sózzuk
szeleteljük le a vajat fektessük le a alufóliát és a közepére tegyünk pár darabot a hal nagyságától függően.(vagy olajozzuk meg gyengéden)
fektessünk rá kaprot és citrom karikákat majd tegyük rá a halat vagy hal szeletet, majd a tetejére ismét vaj kerül, kapor és citrom karikák.
két oldalról hajtsuk be a fóliát és szépen a másik odalát is hajtsuk rá lehetőleg úgy hogy minél jobban össze zárjuk.
tegyük a hal szeletet 175 fokos sütőbe 20 percre ez egész halnál nagyságtól függően változhat akár 40 percre is.
Amikor elkészült és tálalni akarjuk úvatosan nyissuk ki mert a kicsapodó gőz megégetheti a kezünk és tálaljuk. Ne aggódjunk ha a halon rajta maradt a pikkelyes bőre ami alul van, párolás után szépen leválik róla a hús és nem engedi kiszáradni a halhúst.
Mi most édesburgonya gerezdeket sütöttünk ugyan azokkal a fűszerekkel amit a hallnál használtunk és dobtam közé pár diút és fenyő magot is a tepsire, oliva olajjal spricceltem meg, de lehet répát, zöldséget, bébi céklát, paszternákot is hasonlóan feldarabolva sütni hozzá, a dió és a fenyőmag picit dob rajta és mikor megpirul nagyon finom.
Remélem tetszett ez a halas recept, ha van kedvetek próbáljátok ki nem fogjátok megbánni.
Békés, Boldog Ünnepeket és mindenkinek szerencsés
Új Esztendőt kívánok erőben egészségben.
2022. december 17., szombat
Stefánia torta, egy méltatlanul elfelejtett nagyon finom csokis torta
Mikor szakács tanuló lettem a Gyermekélelmezési Vállatnál akkor Budapesten a Százados úti iskolában kezdtem a gyakorlataim ahol volt egy büfé is. Persze mint mindent azt is felfedeztem és az étkezések után szivesen mentem oda is nassolni, akkor lett a kedvencem ez a sütemény amit ott vásároltam először. A majdnem Dobos torta nagyon finom rokokó krémmel, kakaó porral a tetején a vékony rétegekkel egy ideális sütemény lehet az ünnepekre. Nem túl bonyolult elkészíteni ezért mivel vágytam rá belevágtunk. A süteményes iskolai könyvbe sem találtuk meg így felkutattam ezt a régi finom sütit a Stefánia tortát . Ez a nagyobb 24 cm torta forma mennyisége.
Dobos lapok massza:
9 tojás
18 dkg liszt
18 dkg kristálycukor
3 dkg olvasztott vaj
vaníliás cukor
Elkészítés:
A tojássárgákat a cukor 1/3-ával habosra keverjük, majd a fehérjét a maradék cukorral kemény habbá verjük. A két keveréket óvatosan elkeverjük, majd a szitált lisztet kézzel óvatosan beleforgatjuk. Az olvasztott (nem forró) vajat a végén csurgatjuk hozzá. a sütőlemezeket olajjal kikenünk, lisztezünk, majd tortakarikával bejelöljük a lapok helyét. 6 vékony lapot kenünk ki, kb. 10 percet sült. Még melegen alávágjuk, hagyjuk kihűlni, nem fordítjuk meg. Mi kirajzoltuk sütőpapírra egyszerűbb és nem kell olajozni, lisztezni.
Krém:
2 dl tejszín
20dkg cukor
25 dkg krémmargarin
5 dkg kakaó
5 dkg étcsokoládé
vaníliás cukor
további 20 dkg krémmargarin
A kakaót átszitáljuk.
A tejszínt a cukorral felforraljuk (kb. 116-118 °C). Beleszórjuk a kakaóport, majd a csokoládét és gyorsan simára keverjük. A margarint apránként adjuk hozzá, hogy ne hűtse vissza a keveréket. Folyamatos keverés mellett 105 °C-ig hevítjük, majd hideg vizes üstbe állítva időnként megkeverve kihűtjük. Lehet a sokkolóban is hűteni, ekkor is rendszeresen keverjük át.
Ha a lehűlt párizsi krémhez külön kihabosított 20 dkg krémmargarint adunk, ebből lesz a rokokó krém, Ügyeljünk hogy a két krém egyforma hőmérsékletű legyen, máskülönben kicsapódhat és nem lesz szép egyenletes. Ezzel töltjük be mind a hat lapot., majd a torta oldalát és tetejét is. Dermesztés után szükség szerint megismételjük. Az eredeti recept szerint kakaóporral megszórva, vékonyan csíkozva tálaljuk. Nagyon finom könnyű krémes torta nem olyan bonyolult az elkészítése vágjunk bele.




























