2012. november 3., szombat

Hawai Pulykamell


Egyszerű vacsora de a könnyű ebéd is lehet a következő ha tetszik neked próbáld ki és nem fogsz csalódni.
2 személyre a következőket szerezd be.
4 szelet pulykamell 
ananász konzerv ami karikára vágott ebből is 4 szelet
kevés oregánó
bors
4 szelet sonka
kevés vaj
liszt
és jófajta sajt lereszelve kb. 10-15 dkg
A pulykamelleket klopfold ki de ne túl vékonyra majd fűszerezd, utána lisztbe mártod mindkét oldalon és a forró vajon hirtelen süsd meg de ne sokáig csak hogy kevés pírt kapjon, ha sokáig sütöd száraz lesz.
Tedd egy kipapírozott tepsibe, fektess mindegyik szeletre sonkaszeleteket, majd az ananászt, és végül szórd meg gazdagon reszelt sajttal.(a maradék vajat amiben sütötted alá öntheted)
180 fokos előmelegített sütőben süsd készre, kb. 10 perc.
Párolt rizzsel tálalhatod.
Jó étvágyat ehhez a nem túl komplikált eledelhez !
 Ha nem szereted a gyümölcsöt, hússal kombinálva akkor itt egy sós változat.

2012. október 14., vasárnap

Erösitsd a szervezeted a hideg ellen..

Mivel elég sokat foglalkozom azzal mi egészséges mi nem és keveset konyítok a füszer és gyógynövényekhez is ezért a megfázásos idöszak ellen úgy gondoltam összedobok valami természetes antibiotikumot ami a szervezetet is tisztítja és megerősíti. 
Elsőnek a gyömbér jutott eszembe és a méz de a napokban egy másik beszerezhető alapanyag is a szemeim elé került mégpedig a kurkuma. Utána néztem a hatásaiknak és azt gondolom hogy ha nem visszük túlzásba a következő fogyasztását akkor csak jot tehet velünk ezek keveréke.
És mivel a megfázások ellen van még egy nagyon jó kiegészítő ezért a fahéj is belekerült ebbe a mézes keverékbe.
Megvettem hát ma a hozzávalókat és gyorsan elkészítettem a gyömbéres,fahéjas, kurkumás mézemet.
1 kisebb gyömbérböl
1 kurkumából
1 csapott teáskanál fahájból
és egy 200 grammos mézből áll.

A fenti két gyömbérfélét megpucoltam és finomra reszeltem, majd összekevertem a mézzel és fahéjjal .
Napi egy teáskanál vacsora után ami az emésztésed is kordában tartja, segít a fogyásban is, méregtelenít, felmelegíti a szervezetet, fertőtleníti a torkot az LDL koleszterin szintet is szabályozza és még plusz energiát is ad.
Szeretném azonban felhívni a figyelmét annak aki kiakarja próbálni és esetleg vérszegény vagy vérhígítókat szed az óvatosan bánjon ezzel, valamint ha valaki súlyos cukor beteg bár a fahéj csökkenti a cukorszintet, annak ellenére a méz cukortartalma miatt csak óvatosan bánva használja.
Előfordulhat még enyhe szívdobogás és izzadékonyság is de ez csak az összetevők hevítő hatása miatt van mégis ha kellemetlenséget okoz inkább ne kóstolgassuk tovább. Ne felejtsük el azt sem hogy ne hónapokig szedjük mert bizony a túlzott méregtelenítés sem tesz jót a szervezetnek.
Olvasgasd az összetevők linkjeit el és ha ugy gondolod csak akkor vágj bele az elkészítésébe .

Vigyázz az egészségedre és ne felejtsd azt sem ha beteg vagy ne kísérletezz inkább menj orvoshoz.



Izletes spárga...



Itteni egyik kedvenc alapanyagom a Spárga (otthon csirágnak is) itt pedig Asparagus nak hivják.
Többször készítettem már egy aránylag egyszerű de mégis nagyon finom és egészséges ételt, de most leírom én hogyan csinálom. A spárga csőben sütve alapból kiindulva hozzátettem egy kicsit és mondhatom igazán jól sikerült. Lehet egy jó kis vendégváró vacsora a zöldségesek szerelmeseinek, de akár egy laza kis levessel egy két szelet friss kenyérrel egy főétel is.
Beszerezni csak frissen érdemes ami azért már otthon is elérhető szezonálisan, itt pedig szinte egész évben kapható. Mindig győződjünk meg arról hogy friss spárgát veszünk nézzük meg nem e egy fonnyadt fás példányt veszünk, nyomásra kemény törésre pedig roppanós legyen.
ITT pár tippet olvashatunk róla hogyan és miként tudhatjuk meg friss e a zöldségünk.
Akkor vágjunk is bele.
Szükségünk lesz 3-4 adaghoz 2 nagy csomag spárgára
30-35 dkg szeletelt füstölt gépsonkára
kb 18 dkg vajra
1 pohár 2 dl tejszinre (itt double creamet használtam)
4 evőkanál lisztre
 1 tojás sárgájára
5-10 dkg reszelt sajtra
2-3 dl tejre
sóra, borsra, szerecsendióra
én kevés ételizésítőt is használtam
kevés zsemlemorzsára
A spárgákat vékonyan és óvatosan, na ez elég babrás munka, pucoljuk meg egy burgonyahámozóval.
Közben forraljunk vizet kevés sóval ételizésítővel.
Ha megtisztítottuk a spárgákat, a fejét nehogy kidobjuk az a legfinomabb, mossuk meg és vagdossuk négy felé, majd a forró vízben 5-10 perc alatt pároljuk meg, ha a vastagabb példányok is majdnem puhák akkor leszűrhetjük.
Közben 10 dkg vajat egy edényben olvasszunk meg és tegyük rá a 4 kanál lisztet világos zsemleszínűre pirítva.Húzzuk félre. A tejszínt meg a tojássárgát keverjük el még 2 dl tejjel és öntsük a vajas rántáshoz (ez lesz a basamell mártásunk) tegyünk bele egy kevés sót, borsot, frissen reszelt szerecsendiót kb 3 csipetnyit,én pici reszelt sajtot is csempésztem bele és folyamatos keverés mellet főzzük pudingszerű sűrűségűre.

Ha sűrűbb vegyük le és pici tej hozzá keverésével korrigáljuk. Ne legyen túl sós ás a fűszereket sem kell túlzásba vinni, gondoljunk arra hogy a sonka amit nagyobb csíkokra vágunk elég sós. 4-5 dkg vajat olvasszunk ismét és ezen pirítsuk meg de ne szárazra a sonkát, én ezt is enyhén megszórtam kis borssal és két három húzásnyi szerecsendiót is reszeltem rá.

Egy kisebb tepsit (én alutepsit használtam) vajazzunk ki és szórjuk körbe zsemlemorzsával.

Osszuk két felé a spárgát az egyik fele a tepsi aljára kerül.

Rákerül a sonka,
 majd a mártás egyik fele egyenletesen elosztva .

A maradék spárga és sonka jön.
A tetejére pedig a maradék mártás kerül szintén elosztva egyenletesen.
Szórjuk meg reszelt sajttal.

175 fokos előmelegített sütőben kb 20 perc alatt süssük pirosra .

Tálaljuk forrón egy két szelet friss kenyérrel vagy anélkül .
Jó étvágyat hozzá !

Tudtad hogy a spárga
klasszikus példa arra, hogyan lehet a formája miatt valami afrodiziákum. A tizenkilencedik században a vőlegényeknek háromfogásos vacsorát szolgáltak fel, amelynek mindegyike spárga alapú volt. Tudományos vonalon annyit lehet róla tudni, hogy folsavtartalma miatt igen fontosnak tartják a szívünk és leendő utódaink szíve szempontjából. 
 




2012. október 12., péntek

Ami a hütödben lapul

Na vágjunk bele ismét az írogatásba, és pedig azért mert egyik ismerősöm írta egyik facebookos bejegyzésben hogy sajnálja hogy nincs olyan alkalmazás amivel benéz a hűtőbe és az ottani dolgokból kihoz valami gyorsat és finomat. A fantázia szab csak határt, itt is egy gyors recept mi lapult az én hűtőmbe és így meló után hajnal egykor negyed óra alatt mi lehet összeütni. Persze ez nem Michelin csillagos kaja de finom és jó laksz vele ennyi.
Egy közepes fej hagyma
egy Kos szarvú paprika(Pepperoni)
kevés kb 10 dkg kocka bacon
kevés étolaj
némi só, bors, pirospaprika
és maradék rakott burgonya
2 tojás felütve felverve
A lényeg hogy legyen egy jó serpenyőd és egy forró tűzhelyed is ;)
Durvára vágod a hagymát és a paprikát karikára.
felforrósítod az olajat, bele a szalonna a hagyma kockák és a parikád karikái.

A maradék rakott krumplit is összevágtam durva csíkokra

 és mikor megpirultak az előbbiek hozzádobtam ezt is átpirítottam.

 Sóval borssal és kevés piros paprikával fűszereztem, és hozzáadtam a felütött tojásokat és lazára sütöttem.

Igazán kiadós volt, elképzelek még paradicsomos babot ilyenekkel vagy lecsót vagy szalámi maradékokat bele, mit nekem alkalmazás.
Jó étvágyat! ;)


2012. február 14., kedd

Gombás-zöldfüszeres-joghurtos-lilahagymás quiche(sós angol pite)

 Sziasztok !
Egy jó kis kalandon túl és pár tapasztalattal gazdagabban állok neki most leírni ennek az omlós kreatívan tölthető és aránylag egyszerűen elkészíthető receptnek. Sok jó dolog és persze elég rossz is történt velem mostanság de hát nézzük csak a szépeket. Kint jártam egy hétre Londonba ahol is hát hogy is mondjam az angol konyha és most elnézést akik ezt másképp látják, nem nagyon tudott elvarázsolni. Egyszerű és számunkra szinte ízetlen ételeket kínálnak ami só és fűszer hiányban szenved, persze ez nem biztos hogy rossz de elképzelhető ellenben hogy egészségesebb mint amiket mi fogyasztunk. Sokféle dolgot nem kóstoltam azonban amiket igen pár kivételével szinte ízetlen volt, azonban a halak amiket ott készítenek el nagyon finomak és gyönyörű fehér húsú halakból készítik. Sokféle pite és fánk, a pitéket különféle húsos töltelékekkel töltik amibe nyomokban hús is van de a nagy darabokra vágott burgonya és hagyma is benne ami nem is lenne baj ha ízletes lenne de a só és bors hiányában nekem inkább úgy tünt mintha egy nagy darab szivacsba haraptam volna. Mindegy elhatároztam hogy megpróbálok pár dolgot elkészíteni talán felkészülni a jövőre és egy kis ízt csempészni a dolgokba. Íme most egy ilyen recept amit aztán úgy variáltok ahogy a fantáziátok engedi, és kedvezzünk most a hús nélkül étkezőknek vágjunk bele. Én ezt a receptet egy ebédre második fogásnak csináltam de lehet ez egy vacsi vagy akár egy bőségesebb reggeli is.
A tészta
34 dkg átszitált finom liszt
egy kávéskanál só
17 dkg margarin vagy vaj
2-3 kanál jeges víz (én azonban ehelyett 10 % tejfölt használtam szintén ebbe az arányba)
A Margarint alaposan elmorzsoljuk a megszitált lisztel és 1-2 kanál jeges vízzel linzer állagú tésztát készítünk .
Betesszük a hűtőbe pihenni amíg a tölteléket elkészítjük.

Ami nálam a következőkből állt.
30 dkg szeletelt gomba
egy kis poharas natúr joghurt
kB 10 dkg durvára reszelt eidami sajt
6-8 szem tört bors kis darab szerecsendióval
kevés ételízesítő
4 egész tojás
 szárított zöld fűszerek én ebbe sajt fűszerkeveréket vettem egy bio boltban de bármi megteszi csak ne legyen erős íze vagy ne legyen belőle sok.
csipet só
egy felszeletelt közepes lila hagyma
8-10 dkg margarin 

A margarint felforrósítom megvárom míg a víz kiserceg belőle a finomra vágott lila hagymát meg karamellízálom rajta aztán rádobom a gombát és egész addig pirítom amíg az összes víz eltűnik belőle közben pedig megfűszerezem és ízesítem. Ha kész hagyom kicsit kihűlni a tésztát kiveszem és egy cakkos nagyobb féle pite formára nyújtom, szépen bele nyomkodom

 és villával megszurkálom majd 180 fokos sütőbe teszem elősütni amíg enyhén megbarnul. 

A töltelék gomba ha langyosra hűlt hozzá keverek egy pohár joghurtot és 4 felvert tojást enyhén sózva és ekkor teszem hozzá a szárított zöld fűszereket is.

A félig elősütött pite közepébe öntöm a tölteléket, elsimítom egyenletesen 

és a 180 fokos sütőben 20 perc alatt aranybarnára sütöm. Forrón felcikkezve kevés salátával kis balzsamecetes paradicsom gerezdekkel lila hagymával tálalom, de bármi más is megteszi mellé.
Egy ízletes enyhén sós linzerszerű tészta finom szaftos töltelékkel.

Tehettek bele töltelék gyanánt bármit ami az ízlésetek megfelel, én eltudom képzelni basamell mártásos karfiollal,brokkolival, spárgával sajtmártással, lehet bele vagy mellé vágni feta sajt kockákat, akár egy fűszeres paradicsomos párolt zöldbabbal, lehet megtölteni Chilli con carnéval is, pirított baconnel és karbonara szósszal, vajas párolt zöldségekkel, darált marha raguval, maradék sertés pörkölttel a variációk száma végtelen egy dologra ügyeljetek hogy a töltelék soha ne vizes állagú legyen hanem inkább szaftos és persze egy kis reszelt sajt bele vagy a tetejére mindig feldobja.
Jó étvágyat hozzá.